a
Teklif Al

Teklif Almak için Lütfen Tüm Boşlukları Doldurunuz

Submit

hakkimizda /

kollu-bariyer-sistemleri-hakkinda-teknik-bilgiler

Otopark İçin Kollu Bariyer Sistemleri
Sn. Tüketici Firmamız ; konusunda 25 yıllık tecrube ve birikime sahip personelimizin geldiği tecrübe, deneyim ve bilgi birikimini mümkün mertebe ifşa etmemektedir. Çünki biz; iyi hizmet, bilgi kalite, uzun ömür, ve problemsiz kullanım satıyoruz.
Dikkatinize Sunarız..!

Genel Bilgiler;
Ürünlerin ortak özellikleri ile firmamızın ürünlere sağladığı otomasyonuna yönelik katkıları;


Enerji Girişi    :  100-240 V AC
Güç Tüketimi :   Sürekli kullanım da bir saatte Min 180 - Max 400W
Standart ürünlerin motor yapıları : Zayıf motor 180w 6-10 araç az kullanım Güçlü Motor 300w sık ve devamlı kullanım 
Çalışma ısısı  : Ortam ısısı olarak değerlendirilmelidir. -20 / +70 C
Ortam ısısı gölge ve güneşe maruz kalan yerlerde farklı olduğundan güneş altında kalan bir kollu bariyer gövdesi bütün gün emdiği güneş radyasyonu ile 70-80 dereceye kadar yüzey sıcaklığına ulaşabilmektedir. Ancak bariyer içindeki ısı her zaman 20-30 derece daha az olmakta ve havalandırma ızgaraları sayesinde içinde hava sirkülasyonu oluşmaktadır. Bu sistemlerde kullanılan elektronik kartlar üzerindeki röleler  -10 derecede metalleri birbirine yapıştığından çalışmaz diğer taraftan +70 derecede normal kablolar yumuşama ve akma hali gösterdiklerinden kısa devreye neden olurlar Özel olarak ısıtmalı devre veya özel yanmaz kablolar kullanılmamışsa ki genellikle bu ürünlerde pahalıya mal olur gerek yoktur ve rekabet edilemez. Sözün doğrusu ve yaygın standart sıcaklık -10 / +55 santigrat derecedir.
Gövde   : aluminyum kabin veya paslanmaya karşı galvanize sac üzeri elektrostatik fırın boyalı olup , çelik şaselidir ,
Kol uzunlukları     :   6 metreye kadar her ölçüde yapılabilmektedir , 8 metrelik özel sistemler de vardır.
Uzaktan kumanda     Her çeşit uzaktan kumanda bağlamaya uyumludur , Farklı sistem uzaktan kumandalarınız üzerine eklenebilir,çogaltılabilir, 1000 adet uzaktan kumandaya  kadar öğrenebilen RF alıcılar takılabilir.İyi bir  sistem olmamakla birlikte ayrıca butonsuz Keyless kumanda(10 sn de bir frekans gönderir butonsuzdur aracın bir yerinde durması veya tampon içine konması durumunda araç yaklaşınca geçiş sağlanır ,fakat Keyless kumandaların kötü yanı sürekli devrede olduğundan çabuk pil bitirmesidir.Araç aküsünden besleme yapılarak bu sorun halledilbilir ancak firmamız araçların tesisatlarına girmemektedir.Yine de ürünler bizden alınarak montajları arabalarının servislerine müşteri tarafından yaptırılabilir.
Kullanım modları     Butona her bastığınızda işlemleri farklı yapabilir  örnek olarak AÇ-  DUR-KAPA  veya   AÇ-KAPA  veya  BASTIKÇA ÇALIŞ PARMAĞIMI ÇEKİNCE DUR modları ve buna benzer özel modlarda kullanım özelliklerine sahiptir. Sabit ve kablolu butonların her çeşiti bağlanabilir temini yapılmaktadır.
U. kumanda Buton kullanım şekillleri   İki butonlu uzaktan kumandanın  sol butonu ile açma işlemisağ butonu ile kapama işlemi yaptırabilir ayrıca her buton kendi içinde hem açma hem kapama yaptıabilir aynı butonla farklı cihazları da kontrol edebilirsiniz..
Anten ve Uzaktan Kumanda Mesafe ayarı  : Kullanılan çevre şartlarına göre değişken olan mesafe müşterinin isteği doğrultusunda uzak veya yakın ayarlanır..
Zaman Kontrolü     :Bariyer açıldıktan sonra ne kadar süre sonra kapanması isteniyorsaO zaman otomatik olarak seçilerek hafızaya yüklenebilir..
Access Kontrol      RS 232- RS 422- RS485 ara birim kartları ile bilgisayar bağlantılı 3-50 V DC darbe veya  tetikten gelen kuru kontak ile geçiş her türlü Access kontrol ünitesi ile  yaptırılabilir. Diğer kullanım elemanlarına rahatlıkla akuple edilebilir ..
VİP kontrol         :Özel araçlar için selektör kumandası,korna kumandası,uygulanabilir Ayrıca özel araçların bariyerden giriş yaptığını sesli ve görsel olarak  istenilen noktalara uyarı verilebilir.Araç camına yapışan sadece o  araca özel çıkarınca bozulan.RFID veya OGS  modülleri takılabilir İkaz ve Uyarı sistemleri:Bariyer Sistemlerine çalıştığı anda  devreye giren ışıklı uyarı sistemi kol hareketi bittikten 2 sn sonrasına kadar yanıp sönerek ikaz eder.Ayrıca çalıştığını gösteren sesli ikaz modülleri de sisteme eklenebildiği gibi özel  trafik ışıkları ile yönlendirme özellikle  kapalı parklarda  park yerlerinin boş ve doluluk ikazlarını yapabilir sistemler eklenebilir. Kol üzerine ve gövde üzerine ise gece far ısığında parlayan reflektif bantlar yapıştırılmakta bu sayede kol ve gövdenin karanlıkta bile görülmesi sağlanmaktadır..
Emniyet Sensörlü
Koruma kontrolü
: Kol hareket halinde iken her hangi bir cismin kol altına girmesi ile  Fiziksel çarpma olmadan algılanır milisaniye düzeyinde sistemi durdurur veya geri açar
Kol ve Bağlantısı  : Kapalı ve alçak tavanlı otoparklarda kullanılanım için kırılan tıp kol  seçenekleri vardır.Redüktörü iki taraftan kavrayan sarsıntıya dayanıklı mukavemeti artırılmış kol bağlantısı düzeneğine sahiptir.
Elektronik Sistem: Kısaca Yaptığını öğrenen ,öğrendiğini yapan elektronik beyinlere Kısaca verilen ad olan mikroprocessör kontrollü dersek yalan olmaz ama tam bir mikroprocessör kontrol değildir kısmen denilebilir. Çünki yaptığını öğrenmesine gerek yoktur öğrendiğini biraz sonra kullanmayacaktır. Belli bir program takip etmektedir.Ve programlı entegrenin komutunu takip etmektedir.. Buna rağmen kart üzerindeki tüm opsiyonel işlevler kullanıma hazır halde sunulduğundan istendiği anda genişlemeler yapılabilmektedir..
Akü:                      Sistem akü ile elektrik kesildiğinde 300 sefere kadar çalışmaya devam edebilmektedir. Bu modellerde akü ve akü şarj ünitesi  bulunmaktadır. Cep telefonu gibi “şarj et kullan tekrar şarj et şeklinde “ kullanılmadığından ve elektrik uzun süre kesilmeyince sürekli şarjlı beklediğinden  gücünden ve ömründen sürekli olarak yemektedir..    
Acil Durum kullanımı : Sistem kesintisiz olarak çalışmaya uygun olduğundan yangın Ve buna benzer acil durum kontaklarını alarak açıkta bekleme moduna geçme özelliğine sahip hale getirilmektedir..
Destekleme çatalı  :Bariyer kolunu sabit tutmaya  yarayan parça bu parça sayesinde kötü kullanımda meydana gelen yatay ve dikey yüklere karşı kolun,kol bağlantısının ve redüktör dişlilerinin hasar görmesini engelleyen sistemdir. Bu çatalın şık ,karanlıktagörülebilir ,  yastıklamalı ve sağlam olması gerekmektedir..
Açılma Süresi   : Bütün bariyerler genel amaçlı(Özel tasarımlar hariç) kullanımda Kolun her metresi için bir sn açılma süresi ekleyiniz hesabıyla Açılır ve kapanır.Yani 6 metre uzunluğa sahip bir biriyer 6 sn de90 derece kolu açmış olur . 3 metre 3 sn/ 4 metre 4 sn/ 5 metre ise 5 sn dir.2 metre 2 sn dir.2 metreyi yarım sn de  açan  süper hızlı sistemler de mevcuttur.Diyelim ki 6 metre kollu olan bir bariyeriniz var ise 75 dereceyi açtığında araç geçebilir bu durumda 75 derece açılma süresi 4,5 sn dir..
Montaj tabliyesi  : Montajların sağlıklı ve düzgün yapılabilmesi için montaj tabliyesi vardır./ olmalıdır..
Arıza durumunda kullanım:Bu sistemler arıza durumunda servis gelene kadar yada acil durumda anahtar yardımı ile manuel kullanıma geçer. Kolu elle yukarı kaldırarak beklemeye alabilir ve elle kaldırıp indirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.. Burada önemli olan sistemin ne kolaylıkla manuele geçtiğin araştırmanızdır.. Bazı sistemler çok basit bir şekilde  kabin dışından   anahtarı sokup çevirmenizle boşa çıkarken bazı sistemler kabin anahtarlarla kapağını asçıp içindeki yuvaya alyan anahtar sokup onu 50 tur çevirip  şeklindedir Sistem farklarını bilerek buna göre tercih   yapmalısınız...

                                              www.erkadoors.com

     

 

 

@2015 ERKA Otomatik Kapılar. Fikir ve sanat eserleri kanunu gereği içerik izinsiz kopyalanamaz. Her hakkı saklıdır.